Буває таке, що у творчих особистостей може зникнути мотивація продовжувати писати історії. На заняттях літературних гуртків “Мистецтво слова” і “Дитяча Коронація” #ІТА_ЮНПРЕС #КПДЮ це питання також постає.
Я, як керівниця гуртків, ділюся різними методами з психології творчості, наприклад, варто написати список “вітамінів для творчості”, або ж “вітамінів для душі” – саме так називає їх українська письменниця Таіс Золотковська у книжці “Писати як дихати”. Це перелік тих речей, які вас надихають і підтримують вашу творчість. Для кожного з нас цей список може бути різним.
Що може бути “вітамінами для творчості”:
– прогулянки, на яких ви можете помітити щось і описати у своєму творі
– музика, яку ви слухаєте
– розмови з близькими людьми
– подорожі
– відвідування музеїв
– читання книжок
– перегляд фільмів тощо.
А ще “вітаміном для творчості” може стати участь у літературних конкурсах.
Поділюся з вами історією вихованки гуртка “Мистецтво слова” Софії Доліщан, учениці 11 класу київського ліцею-НВК 157 (директорка – Єрмак Тетяна Миколаївна Tania Ermak ).
За майже два роки участі в гуртку Софія писала історії і активно брала участь у багатьох конкурсах – отримувала відзнаки, дипломи, ставала фіналісткою. І це її мотивувало продовжувати писати далі!
🏆Нещодавно стало відомо, що Софія Доліщан стала переможницею – 1 МІСЦЕ! – Всеукраїнського літературного конкурсу “Море талантів” у номінації “Проза” (вікова категорія 15-18 років). Щиро вітаємо її!
Ось які враження вихованки від цієї перемоги:
✍️ “Буває, що і у мене пропадає бажання писати, придумувати нові ідеї для історій, але коли я бачу своє ім‘я у списках переможців літературних конкурсів, розумію, що всі старання були не дарма. Наприклад, так було і нещодавно. Переглянула результати конкурсу «Море талантів». І… Невже!!? Довгоочікуване перше місце!! У ту мить я була неймовірно щаслива та натхненна! Тож одразу сіла писати нові історії.
За час активного писання мої невеличкі есе почали переростати в повісті, історії на десятки сторінок! Тож, якщо говорити про плани на майбутнє, то я пишу вже щось набагато більше!”
🏆А ще нещодавно Софія стала лауреаткою другої премії конкурсу “Молода Коронація”-2022 у номінації “Молодь для молоді. Оповідання”.
😍Беріть приклад з Софії Доліщан – пишіть історії, беріть участь в конкурсах і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому! А ще складіть свій список “вітамінів для творчості” – він неодмінно вам допоможе.
Фото: Софія Доліщан