ПриватБанк та Visa запустили в Києві пілотний проект біометричної системи безпечного доступу до закладів освіти

26 травня 2021 року  ПриватБанк та Visa запустили на базі Київського ліцею №157 перший в Україні пілотний проект біометричної системи безпечного доступу до закладів освіти та інших громадських установ. Як повідомили в банку, нова система є унікальною для України та створена на базі технології “оплати обличчям” FacePay24. Технологія, яка запрацювала у столичному ліцеї, є відкритою платформою для всіх учбових закладів та громадських установ.

Проект обмеження доступу сторонніх осіб до ліцею, а також надсилання пуш-повідомлень на телефони батьків про час, коли дитина прийшла чи залишила школу, реалізувала для ПриватБанк та Visa компанія VIATEC в партнерстві з компанією Інфотех.

Розробники відійшли від стандартного рішення ідентифікації учнів по картці, яку діти часто гублять або забувають. Натомість розпізнавання учнів та працівників закладу виконується по обличчю. Крім того, що система розпізнає обличчя, вона також визначає температуру, фіксує відсутність захисної маски й сигналізує про необхідність її одягти.

Основою рішення є безпечний доступ до школи учнів та вчителів, який забезпечується сучасними системами шифрування.

Крім безпечного доступу до школи учнів та вчителів, автоматизованого обліку відвідувань закладу, нова цифрова платформа стане основою для впровадження закритої цифрової екосистеми учбового закладу, яка включатиме адресний доступ до навчального контенту, педагогічних кейсів  вчителів, даних про успішність учнів, адміністративної діяльності, тощо.

Також використання технології FacePay24 зробить можливим перехід на цифрову платформу та безконтактні способи оплати організації харчування у ліцеї та використання платних послуг. Розробники платформи говорять, що нова система забезепечують повний захист персональних даних за світовими стандартами.

«Інформаційна безпека завжди залишається одним з головних пріоритетів компанії Visa. Ми раді, що у нас з’явилася можливість вперше впровадити рішення на основі біометрії і в освітній інфраструктурі України. Впевнені, що Face ID допоможе зробити шкільне середовище безпечніше для всіх учасників освітнього процесу та краще відстежувати успіхи учнів», – вважає Світлана Чирва, віце-президентка, регіональна менеджерка Visa в Україні, Молдові та Білорусі.

Технологію FacePay24 було створено на базі технології Visa Face ID, яка забезпечує безпечність системи за допомогою біометрії, і яка вже успішно використовується в платіжній індустрії. Одночасно із запуском Face ID Visa в партнерстві з ПриватБанком здійснили емісію 10,000 дитячих карт Юніор Visa. Також в 20 школах буде діяти акція: 25% кешбек при оплаті “оплати обличчям”.

В школы будут пускать через систему Face ID от ПриватБанк и Visa – как она работает | РБК Украина (rbc.ua)