Гуртки, позаурочна діяльність

Графік роботи гуртків та творчих об’єднань

Гуртки-ст-шк-22-23

Рекомендації щодо написання МАН
За посиланням підібрана актуальна інформація щодо
підбору теми та написання наукової роботи Малої академії наук.
У статті подано основні вимоги до оформлення та подачі на конкурс-захист.

 

ШАНУВАЛЬНИКАМ ВОЛЕЙБОЛУ!

 

До відома:

чому варто грати у  волейбол?

Відомо,  що волейбол входить у список найпопулярніших спортивних ігор в усьому світі!

З історії розвитку волейболу:

у  складі Міжнародної федерації волейболу знаходиться 218 країн, що робить її найбільшою світовою спортивною організацією.

Щорічно проводяться міжнародні, національні і місцеві турніри, а також величезна кількість людей обожнюють волейбол, як спосіб активного проведення дозвілля.

На аматорському рівні захоплюється волейболом близько 1 млрд людей по всій земній кулі.

Що ж робить цю гру такою привабливою для людей?

  • Користь для особистого вдосконалення;
  • Важливість командного духу для перемог;
  • Безпека даного виду спорту;
  • Позитивний вплив на здоров’я;

Волейбол – корисна гра для саморозвитку

Волейбол відноситься до єдиної в світі популярної спортивної командної гри, де ігровий процес відбувається не на час, а саме на результат. Досягнення результату при цьому служить природним людським прагненням, навіть генетично обумовленим.

Отримуючи в тому чи іншому процесі успішний результат, людина відчуває задоволення, що підштовхує його для подальших звершень у сферах своєї діяльності, і волейбол тут не є винятком. Граючи у волейбол, результат виявляється на першому місці, адже це практично ідеальна система, щоб отримувати задоволення від зростання власних умінь та здібностей, при тому вдосконалення у цій грі будується багато в чому на командних взаємодіях.

Оскільки серйозний рівень гри передбачає використання тактичних вмінь і застосування різних прийомів по обробці м’яча, кожного новачка чекає не легкий шлях по навчанню всім премудростям цієї, здавалося б, простої гри. Високу мотивацію для спортивних досягнень волейбол формує завдяки націленості на сам процес гри.

Залучаючись до командного протистояння, гравець цілеспрямовано розвивається – робиться швидше, точніше, навчається передбачати ігрові ситуації на майданчику. При цьому відчуття удосконалення навіть в ігровій формі дозволяє відчувати себе краще і позитивніше. Все це, безумовно, приносить користь і в цілому життєдіяльності спортсмена, який обрав своїм улюбленим спортивним заняттям волейбол.

Командний дух у волейболі

У волейболі дуже важлива командна гра. Зіграність команди робить волейбол для кожного з її учасників ще більш привабливим. Якщо вдається зібрати команду в якій всі гравці прагнуть грати найбільш ефективно, підтримують один одного, намагаються правильно виконувати свої завдання, бути частиною такої команди – велике задоволення.

Одне з самого цікавого в такому процесі – загальнокомандний та власний розвиток. Якщо на волейбольному майданчику зустрічаються дві команди, одна з яких складається з гравців середнього рівня, але які добре зіграні, а інша включає трьох високотехнічних і досвідчених волейболістів, але незнайомих один з одним, і трьох малодосвідчених гравців, то у якої команди, на вашу думку, більше шансів на перемогу?

При всій специфіці ігри, більше шанців на перемогу матиме перша команда, незважаючи на те, що кожен з її гравців поступається за рівнем підготовки трьом сильним гравцям з іншої команди. І все це стає можливим завдяки злагодженим взаємодіям в команді з гравцями середнього рівня, та відсутність такого у другому випадку, де сильні гравці раніше не мали можливості один з одним зігратися.

 

Висока безпека волейболу

Особливості гри не припускають безпосередних контактів гравців один з одним. Команди суперниці розташовуються при цьому на двох протилежних частинах волейбольного майданчика, який поділяє сітка, що також мінімізує їх зіткнення один з одним в процесі гри (тому даний вид спорту є переважно безконтактним, а ще волейбол називають інтелігентним видом спорту).

В цілому, щоб гра була більш безпечною, як новачкам, так і досвідченим волейболістам, достатньо слідувати простим правилам і рекомендаціям, а саме:

  • Не слід забувати про якість розминки перед кожною грою або тренуванням. Без цього руховий процес під час гри буде не так ефективний і, в цілому, підвищується ризик отримати травму при здійсненні невдалого або різкого руху;
  • Нігті у волейболістів повинні бути невеликими і акуратно підстриженими (щоб випадково в процесі гри не зачепити м’яч нігтем – це чутливе місце при грі у волейбол має бути ретельно захищено;
  • Зі зрозумілих причин, не варто грати в звичайних або сонячних окулярах;
  • Коли власна команда здійснює подачу – необхідно тримати щелепи зімкнутими, а рот закритим. Адже випадково, м’яч прилетівши в потилицю може призвести до прикусыванию язику. Виходячи з цього, можна здогадатися, що і тримати в роті жувальну гумку під час гри – не найкраще заняття;
  • Неприємним може виявитися рикошет м’яча від сусіднього гравця, який не зміг коректно виконати прийом після подачі. Щоб уникати цього, слід бути в стані постійної готовності до непередбачуваного польоту м’яча;
  • Важливо відстежувати навколишню обстановку до і в процесі гри, звертаючи увагу на розташування сторонніх предметів (наприклад, лавок, стільців, столів тощо). Це убезпечить гравця від зіткнення з ними.

Якщо Вам після викладених заходів раптом здалося, що волейбол – не така вже й безпечна гра, то в порівнянні з багатьма іншими популярними видами спорту (наприклад, футбол, хокей, баскетбол, бокс і т. д.) ризик отримати травму в ньому досить слабкий.

Так, наприклад, згідно статистичних данних самий низький показник травмування фіксується саме в волейболі. А дотримуючись нескладних правил волейболу що до безпеки, так і зовсім грати в нього легко, невимушено і приємно.

 

Зміцнення здоров’я при грі в волейбол

Волейбол відноситься до тих видів спорту, про які можна сказати, що вони корисні і для тіла і для духу. Заняття волейболом створюють досить гармонійний навантажувальний ефект на весь організм в цілому. Задіюються практично всі частини тіла і багатьох систем організму, коли гравець взаємодіє з м’ячем на майданчику.

Отже, волейбол надає такі позитивні ефекти на здоров’я:

  • Збільшення витривалості організму;
  • Розвиток координації рухів, спритності, точності, гнучкості;
  • Зміцнення опорно-рухової системи, підвищення рухливості суглобів;
  • Посилення мускулатури;
  • Профілактика роботи серцево-судинної системи;
  • Благотворний вплив на дихальну систему;
  • Корисний вплив на зір (за рахунок корисного навантаження, активізації кровообігу в м’язах), поліпшення окоміру, зорового поля.

Крім іншого, волейбол вносить в життя людини корисні навички, які можуть йому не раз допомогти в повсякденності. Прикладом може служити навик м’якого і безпечного падіння який формується при грі у волейбол, та підкріплюється більш міцними кінцівками, хорошою реакцією і руховою координацією.

Людина позбувається у багатьох випадках ризику підвернути ногу, адже голеностоп волейболіста робиться надзвичайно гнучким і міцним.

Також заняття волейболом допомагають організму спалювати надлишок калорій. При цьому тренувальний процес для організму волейболіста відбувається в досить комфортному режимі завдяки неагресивності даної гри. А це куди простіше, ніж виснажливі фізичні навантаження або дієта яка викликає стресовий стан.

Раджу активно долучатися до волейбольної гри усім охочим, адже волейбол – це гра, яка об’єднує всіх бажаючих, без обмежень!

Це – сила, краса, витримка та  дух здорової української нації!

    Щиро бажаю учасникам шкільних змагань – цікавої, захоплюючої гри!

Долучення до волейбольної спільноти – це уже Перемога!

 

 З повагою,

                 чемпіон України з волейболу, 

                            майстер спорту, Ігор ПОПОВ

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми пишаємося нашими учнями! Щороку, учні НВК№157 здобувають призові місця та найвищі нагороди на наукових та інтелектуальних конкурсах, роботах МАН та олімпіадах. Ми пишаємося нашими вихованцями та намагаємося підтримувати їх у всіх починаннях та забезпечувати разом з батьками гідно матеріально-технічну площадку для досліджень.

Новини гурткової роботи

Гурток Ментальної арифметики

Гурток “Соняшник”

Галерея гурткової роботи


Секція з тхеквондо

         

Спортивне орієнтування, конкурс районний “Києвознавець”.


Позаурочна діяльність

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ –  2021 

Сьогодні важливою рушійною силою у самосвідомості учнів та дорослих є виховання патріотизму та шани до державного надбання. НВК 157 активно поєднує виховання громадянина, патріота, Людини та учня. Паралель 10-х класів долучилася до вшанування важливого моменту для України – до Дня Соборності.

Кожен має знати, що ціною прийнятих історичних рішень – ми тут, на українській землі.