В комунальному закладі «Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей» № 157 Оболонського району м. Києва» відбувся семінару-практикум для класних керівників «Технології профілактики булінгу в дитячому середовищі». Захід був організований НВК №157 спільно з  Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка  та  науково-методичним центром районного управління освіти Оболонської у місті Києві  державної адміністрації.

У заході взяли участь методист ІППО Лінчевська Галина Вікторівна, методист НМЦ Оболонського РУО Циганок Надія Василівна. Учасників семінару-практикуму привітав директор НВК №157 Костенко Віктор Іванович. Заступники директора з виховної роботи Єрмак Тетяна Миколаївна та   навчально-виховної роботи Карась Ірина Вікторівна презентували систему  правоосвітницької роботи НВК №157, що спрямована на розвиток  сучасної соціально активної особистості, обізнаної в галузі основ наук та мультикультурного простору.

Психолог ІППО Олексенко Світлана Валер`янівна повідомила слухачам про координаційні центри, які надають допомогу дітям, що постраждали від булінгу. Директор Другого київського центру безоплатної юридичної допомоги Кушнір Богдан Сергійович,  колишній випускник ліцею, та спеціаліст центру Лісовець Сергій Антипович запропонували послуги центру.

Під час першої частини заходу учасники ознайомились із нормами міжнародного та українського законодавства щодо захисту дитини від різних форм булінгу, шляхами запобігання цього явища та способами виходу зі складних ситуацій в учнівському колективі.

Представники управління патрульної поліції в м.Києві шкільні офіцери, лейтенанти поліції Берсименко Юлія Вікторівна, Куцевич Олександр Юрійович запропонували провести у шкільних колективах тематичні лекції щодо протидії булінгу і запропонували про телефони довіри, за якими і діти, і дорослі можуть отримати термінові юридичні консультації.

Друга частина семінару-практикуму передбачала три практичні локації.

Хома Ірина Михайлівна ( соціальний педагог, класний керівник 6-А класу) і Андреєва Інна Ігорівна ( практичний психолог, класний керівник 8-В класу) повідомили присутнім особливості адаптація учнів 5-х класів  та спільно з учасниками опрацювали шляхи профілактики підліткової агресії.

Скачкова Світлана Миколаївна (практичний психолог, класний керівник 7-Д класу) і Курганова-Очеретюк Ірина Юріївна ( вчитель географії, класний керівник 6-Д класу)  з групою учасників  розробили покрокові рекомендації щодо запобігання конфліктів у класному колективі.

Васяніна Олена Анатоліївна ( вчитель інформатики, класний керівник 9-А класу) і Рябцева Ганна Борисівна (вчитель  предмету «Основи безпеки життєдіяльності», класний керівник 9-Д класу) ознайомили гостей із особливостями сучасного класного колективу і запропонували апробовані у своїй роботі  рекомендації щодо профілактики булінгу в шкільному колективі.

Наприкінці семінару-практикуму Лук’яненко Олена Петрівна ( практичний психолог НВК № 157) запропонувала присутнім дієві технології відновлення фізичних і психологічних  ресурсів освітянина.

Координатор проекту «Молодіжна школа соціальної активності» Боришполь Ганна Іванівна  подякувала організаторам за яскраві враження і практичні поради. Учасники заходу переглянули  відеозвіт семінару-практикуму, який був підготовлений  учнями 11-А класу під керівництвом заступника директора з НВР Мішок Тетяни Володимирівни.

Семінар-практикум був дуже корисним для класних керівників, бо учасники здобували не лише ґрунтовні правові знання, а й відпрацювали практичні технології,  що дозволять   здійснювати  ефективну роботу щодо профілактики булінгу у шкільному колективі.

(Інформація взята з сайту https://don.kyivcity.gov.ua/)